mischko (mischko) wrote,
mischko
mischko

Ханья (Кріт, Греція)

Дещо припізнився з цим звітом, але краще пізно, ніж ніколи. Отже, влітку 2012 ми запланували поїхати у відпустку. Туристична індустрія в Нідерландах розвинута як ніде інде. Ну воно і зрозуміло чому - ВВП на душу населення друге в Євросоюзі (після Люксембургу), розподілене більш-менш рівномірно (рівномірніше лише в Скандинавії). Держава гарантує 25 робочих (не календарних!) днів на відпустку на рік. Не забувайте, що Амстердам - це великий транспортний хаб, а англійська (а подекуди ще й французька чи іспанська) у голландців розмовна. Отже основною проблемою було щось обрати. Випадково натрапив у якійсь газеті результати щорічного конкурсу-премії в туристичному бізнесі Zoover Awards. З цьогорічними результатами якого можна ознайомитись, наприклад, тут: http://www.zooverawards.nl/

В цьому конкурсі в категорії "літній відпочинок" 2012-го року перемогла фірма SunWeb Vakanties - http://sunweb.nl Ми порились на їхньому сайті і обрали відпочинок на Кріті (Греція), варіант з прямим перельотом з Амстердаму прямо в Ханью на 11 днів, тобто 10 ночей, коштував нам трьом (я, жінка, донька) - 1,040 євро. Це включаючи чотиризірковий готель, трансфер між аеропортом і готелем, all-inclusive (середньої якості, якщо чесно). Опція all-inclusive при поїздці в Грецію, яка славиться своєю кухнею і дешевизною сервісу була обрана з метою спростити нам відпочинок з дитиною і ми про це трошки потім пошкодували: там гарний вибір де поїсти, навіть в селі Рапаньяна, де був наш готель.

Додам ще, що фірма свої зобов'язання виконала майже досконало, а деколи навіть перевищила наші очікування. Скажімо, така ситуація: доньці під час відпочинку виповнилось 2 роки. Відповідно повертатись вона вже повинна як "дитина", а не "немовля" - тобто на окремому кріслі в літаку. Після резервування на сайті і оплати по онлайн-банку з нами зв'язались представники компанії і сказали, що взагалі-то в такій ситуації треба ще доплачувати, але нас це не стосується і ціна залишається попередня. А потім ще й ваучер на 50 євро на наступне бронювання прислали :-) А, коли ми вже відлітали з Кріту, гід, що нас супроводжувала (вперше бачив повну голландку, вони тут в Нідерландах всі, зазвичай, прокачані велосипедами) сама взяла одну з наших валіз і віднесла на стійку реєстрації, бо бачила, що з сумками і дитиною нам трошки важкувато. Молодці - заслужили на трошки реклами.

Отже, місто Ханья - друге за величиною місто на Кріті:З давніх-давен заселене греками, свого часу було під владою Константинополю, про цей факт нагадують жовті прапори і герби з двоголовим візантійським орлом на православних культових спорудах:


Під час хрестових походів місто дісталось якомусь відважному лицарю, який одразу ж продав його венеційським купцям за 100 срібних марок. Ханья стала важливим торгівельним вузлом в Середземномор'ї. Деякий час його навіть намагались "віджати" генуезці, але довго тут вони не протримались. Від італійців в Ханьї залишилсь красиві італійські дворики-колодязі:


Барокова архітектура церков теж від макаронніків:


Вони також значно укріпили міський мур задавши місту його теперішні обриси (символічно, що ресторан під муром має італійську назву):


Шматок фортеці, вихід з венеціанської бухти і маяк:
Посеред XVIІ сторіччя місто після двомісячної облоги захопили турки. Ханья стала резиденцією намісника османського Кріту. Всі церкви конвертнули в мечеті, проапгрейдили їх мінаретами:
Крім такої, трошки пиздуватої діяльності, турки залишили після себе і щось хороше. Зокрема цей хамам - турецьку лазню. Зараз тут картинна галерея:


Весь цей час грецький народ дуже сильно страждав під турецьким ярмом, періодично займаючись Коліївщиною. Про ватажків тих повстань нагадують пам'ятники і бюсти в центрі міста. Ось, наприклад, такий козак-пірат:


Ім'ям одного з таких піратів названо і аеропорт, до якого ми прилетіли - Іоанніс Даскалоянніс. Це була мужня людина, яка не тільки різала басурман, але й добровільно здалась останнім, коли ті почали використовувати антипартизанську тактику проти місцевого грецького населення. Ось і меморіальна дошка в терміналі (зверніть увагу на кількість рейсів - сюди літають лоукости, чартери і регулярки з усієї Європи, особливо з північної її частини):


І саме ім'я героя великими літерами на будівлі терміналу, де так доречно був безкоштовний wi-fi:


Хто знає - що це за металеві пересувні конструкції? Я спочатку думав, що це якісь шумові бар'єри, але потім прочитав, що це аеродром спільного базування з військовими і подумав, що це, можливо, якісь ширми, щоб закривати завантаження секретного боєкомплекту. На аеродромі базуються американці, бачив крізь ілюмінатор літаки USAF і навіть зліт F-16. Вау. Шкода, що не можна було це сфоткати - це заборонено, табличку про заборону я все ж таки сфоткав:


Ще запам'яталась цікава деталь - всі написи в аеропорту були продубльовані кількома європейськими мовами, серед яких і польською :-)

Повернемось в місто. Крім героїв визвольної боротьби тут дуже люблять попів (хоча не факт, що вони теж не займались цією боротьбою):


Такі милі руїни в центральній частині. Будинки в яких люди живуть зовні не дуже відрізняються від руїн, але в них є якийсь південний шарм і поруйнованість сприймається як елемент декору. Вуличні таблички мають латинську транслітерацію:


Симпатичне місто - на набережній багато дрібних бізнесів: ресторани, катання на яхтах, художники різні. Ну одним словом, південний курорт в православній країні:


Коли вся континентальна Греція почала бунтуватись проти турків на Кріті і собі почались різні рухи в бік від'єднання. В греко-турецькій війні 1897 року, метою якої було відвоювання Кріту у османів греки зазнали поразки, але Туреччина під тиском європейських імперій змушена була визнати Кріт як самостійну державу на чолі з другим сином грецького короля Георгом, графом Корфським. З грудня 1913р. Кріт став частиною Греції. Під час цього перехідного незалежного періоду Ханья була столицею незалежної держави і якраз тоді було збудовано більшість будинків в центральній частині:
Архітектурні смаки запозичені у мешканців Апеннінського даються взнаки навіть після 250 років османського правління. В наступному звіті я розповім про цікаві прочитання грецьких вивісок і назв, трошки викладу фоток з тієї місцевості, де ми відпочивали 10 днів.
Tags: kennismigrant, Греція, відпочинок, гроші, подорожі, політика
Subscribe

 • Познань (Польща)

  В Познань ми потрапили 1 вересня, якраз в річницю початку Другої Світової війни. Цю дату тут добре пам'ятають і вшановують. Ось парад: Парад…

 • Вроцлав (Польща)

  Світлина для привертання уваги: Щось не вдається вести цей щоденник саме в режимі щоденника. Бо до Польщі ми літали ще наприкінці минулого літа.…

 • Stadsdorp - село в місті

  Останнім часом і у Фейсбуці, і в блогах на ЖЖ з'явилось багато статей, в яких автори намагаються знайти шляхи розбудови українських міст. Один з…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments