mischko (mischko) wrote,
mischko
mischko

Рапаньяна, Колімварі

В попередньому дописі я зробив короткий ілюстрований історичний екскурс в райцентр Ханья. Відпочивали ми не в ньому, а на хуторі Рапаньяна, що в околицях Колімварської сільради:Церква нашого села. На одному кадрі видно автобусну зупинку (синій круглий знак справа), телефонну будку, дерев'яні стовби, візантійські прапори і годинник. Церква кінця ХІХ сторіччя, її якраз реставрували:


Греки - дуже набожні люди. В пам'ять про загиблих родичів вони зводять такі міні-храми на стовпчику. Їх часто видно вздовж дороги (мабуть, на спомин про загиблих в автомобільних аваріях), а також в дворах. Всередині - свічки:


Грецький алфавіт. Як сказала моя жінка - "це таке дивне відчуття, коли можеш прочитати, але не можеш зрозуміти":


Тут є фанати "Металіки" (такі ж як у Кашкаїші фанати Sepultura):


На смітнику в аеропорту написано УПА, покажіть це Міші Добкіну:


До мого приїзду готувались - ексклюзивний випуск макаронів "Місько":


Гуляючи по Ханьї натрапив на цікаву вивіску. Зі мною на попередній роботі працював турок на прізвище Kaba. При вході стояв власник і зазивав мене усередину, я відмовлявсь і якось ненароком сказав, що у мене є знайомий турок з таким прізвищем, як назва його магазину.
-Турок? А ми греки!
І зник всередині. Отакі вони горді крітівці (крітівчани, крітяни?). "Кава" грецькою означає - "бухло":


Рибний ресторан з українською назвою в Колімварі. Ми сюди не заходили, лише пройшли поруч:


Набережна Колімварі, вдалині монастир-фортеця. Туди жінок навіть не пускають на екскурсію. Кораблик плаває на якийсь "піратський острів", яких в Середземному морі знайдеться біля кожного туристичного місця. І люди ведуться. Ми не повелись.


Громадський транспорт представлений автобусами КТЕЛ: http://www.bus-service-crete-ktel.com/
Залізниці на Кріті наче вже нема. З нашого села в райцентр їздив щопівгодини. На кінцевих станціях квитки можна купити на касі. На проміжних у кондуктора, який крім того ще керує посадкою, помагає покласти дитячий візок в багажне відділення (автобуси міжміські), а потім кричить водієві "Памо, памо" і той рушає.
Ціна за 30-40 хвилинну подорож - щось в районі 3.20 євро з людини. Квиток тут же друкують на терміналі. Але здачу повністю можуть не додати - греки, що з них візьмеш. Зажати 30 центів тут це норма. Я пробував купити квиток в автоматі на станції, але він, звичайно ж, не працював (мабуть, страйкував):


При цьому кондуктори чудово володіють англійською, хоча й виглядають як звичайні сільські хлопці. Автобуси набиваються досить щільно, люди їдуть і стоячи. Після великого дощу намоклим голландським туристам заборонили сідати на крісла - замочите. Ще одна характерна критська особливість - міста можуть мати декілька назв, наприклад грецьку і італійську, які зовсім не схожі. Кінцевою нашого автобусу згідно розкладу був населений пункт Кастеллі. Але в розмовній мові всі називали його Кісcамос. Але загалом в транспортній сфері в Греції повний бардак. На табло автовокзалу не пишуть, де і з якої платформи почнеться посадка на автобус. Дівчина в диспетчерській лише розводила руками: "I don't know". Це дуже бісило голландських туристів, доводилось блукати між автобусами і розпитувати у водіїв - "ви на Харьків?". Тому я не дивуюсь, що у них там зараз криза, з такою-то дисципліною.

Доньці на Криті дуже сподобалось. Ми буквально відривали її від огорожі за якою жив ендемічний крітський круторогий козел:


Пляж для дитини ідеальний - замість піску, який потрапляє усюди і мутить воду - дрібна галька, як у Судаку. Море було дуже чисте і прозоре. Я купив в готелі маску (продавщиці були з Молдови і Болгарії і спілкувались між собою румунською, а з нами російською). Ну і пляжі у вересні були вже не такі багатолюдні:


А ще я відкрив для себе оузо - грецьку національну анісову горілку. На смак воно як самбука. П'єш і не відчуваєш як уже сп'янів. Більше не буду дивитись Лігу Чемпіонів з баварцями - половина наступного дня пропала.

Назад летіли з того ж таки аеропорту нашими голландським лоукост авіалініями Transavia, які ще підробляють на чартерах. Доньці вперше довелось сидіти на окремому кріслі (з міркувань безпеки стюарди не дозволили сидіти їй на колінах у мами під час зльоту, а потім вона вирубалась):


Єдине, що не сподобалось - це all-inclusive, в Греції він явно зайвий, там є багато кафешок з недорогою місцевою кухнею.
Tags: Греція, відпочинок, гроші, подорожі, політика
Subscribe

 • Stadsdorp - село в місті

  Останнім часом і у Фейсбуці, і в блогах на ЖЖ з'явилось багато статей, в яких автори намагаються знайти шляхи розбудови українських міст. Один з…

 • Я на Майдані (грудень 2013).

  Моя фірма мала офіс в Україні. Невеличкий, його і офісом назвати важко, скоріше команда - 4 чоловіки. Ми з ними контактували, бо наші проекти…

 • Нюрбургринг - Німецьке Гран Прі Формули 1.

  Це було моє друге відвідане Гран Прі після бельгійського і воно теж вдалось на славу. Квитки на сектор без місць (тупо схил біля треку) придбані…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 1 comment