?

Log in

No account? Create an account

живий журнал. мишко.

Previous Entry Share Next Entry
Stadsdorp - село в місті
Arafatka
mischko

Останнім часом і у Фейсбуці, і в блогах на ЖЖ з'явилось багато статей, в яких автори намагаються знайти шляхи розбудови українських міст. Один з таких проектів urban_chern веде мій знайомий чернівецький дизайнер. Такий раптовий спалах наївного grass-roots урбанізму я тільки вітаю, от і напишу тут трошки про популярну зараз в нашій частині Європи концепцію "села в місті". Якщо ви уважно читаєте мій блог - то, мабуть, пригадаєте мій звіт з Льєжу. Це найбільше місто Валонії, але при цьому прямо посеред нього є величезна територія з присадибними ділянками, пасовиськом, садком з фруктовими деревами.
В мене на районі (а це одні новобудови, найстаріший будинок тут 2001 року) теж вирішили зробити щось такого плану. Мій район можна побачити в щоденнику російського урбаніста varlamov.ruhttp://zyalt.livejournal.com/1053751.html - там він з 43-ї по 48-му фотку включно. Робили все волонтери, допомагали також спонсори. Наскільки я розумію - ні центика грошей місцевої громади на це не було витрачено. Почали з невеличкого загончика для тварин:Поруч збудували хлів для одного коника і одного поні, які будуть тут жити:


На відкриття запросили оркестр:


Волонтери підводили коника до дітей, діти дуже раділи:


На відкриття через соціальні мережі запрошували всіх: https://www.facebook.com/BoerderijOpIJburg
Є у цієї міні ферми і свій сайт: http://www.boerderijopijburg.nl/
Думаю, це був би цікавий досвід для великих українських міст.


  • 1
ха! реалізовано ще в 90-х: помідори і картопля під багатоповерхівками. Курей я правда не пам’ятаю, шоб розводили, хоча певно таке теж було.

  • 1