mischko (mischko) wrote,
mischko
mischko

Вроцлав (Польща)

Світлина для привертання уваги:Щось не вдається вести цей щоденник саме в режимі щоденника. Бо до Польщі ми літали ще наприкінці минулого літа. Це був найдешевший мій переліт: троє людей за знижкою від  Wizz Discount Club долетіли з Ейндговена у Вроцлав за 45 євро (щоправда, лише з ручною поклажею).  Якби би там не було - фоточки зачекались і треба ж їх колись викласти.


Це були наші перші відвідини Польщі, і мушу зізнатись - мені ця країна прийшлась до вподоби. Там все дешево, смачно, хороший сервіс, гарна архітектура, досить зручний транспорт. А найголовніше - там стає зрозуміло, що українці за бажання теж могли би так жити, якби останні 23 роки не намагались всидіти на двох стільцях.

Вроцлавський аеропорт носить ім'я Миколи Коперника, зовні його термінал нагадує нові термінали збудовані в Україні до Євро-2012, мабуть, тому, що цей теж будувавсь під Євро. Відкрили його в березні 2012, майже під самий початок змагань.

Поруч з аеропортом була якась військова частина, не здивуюсь, якщо з радянським минулим (глянув в wiki - так і було), до центру міста їхати десь 20хв. Ми вийшли, так, щоб було поближче до центру, але все одно довелось їхати на центральну площу трамваєм.


Класна фішка: вроцлавські трамваї, як і їхні берлінські побратими мають всередині автомат для оплати проїзду. Причому він навіть не питає пін-код, що дуже зручно, бо я його постійно забуваю:


Від середньовіччя до другої світової війни Вроцлав був під владою німців, про це нагадує двомовний напис:


В місті дуже багато культових об'єктів римо-католиків. Особливо багато їх на острові Тумському (тум = dom = собор). Готика переплітається з бароко:


Бароковий душпастирський центр вроцлавського архієпископа. Зауважте велостоянку, от ні, щоб на джипі чорному катати:


Можна подумати, що це в Чернівцях, десь в районі будівлі СБУ:


У внутрішньому дворику якоїсь релігійної адмінбудівлі:


Фахверк, який так любить noddeat - і ото треба було їхати з Польщі до Німеччини?


Державний музей:


Вулиця названа на честь коломийки швейцарських гуцулів? Таку бачив в Зальцбургу.


Вроцлавські гноми виявляється теж належать до католицького духовенства. Аж дітей страшно пускати:


Найкрутіший архітектурний ансамбль, звичайно ж  на центральній площі. Дивись світлину на початку допису. Або цю:


Або цю:


Класна фішка для туристів і любителів історії "рідного краю" - на панорамному місці розміщувати вигляд цієї ж площі на перших фотографіях:


Ну, майже Базель, а може ще й краще:


Найстаріша середньовічна вроцлавська ресторація. На жаль, в той день була зачинена.


На ринковій площі Вроцлава дуже багато закладів громадського харчування з бюджетними по міркам Західної Європи цінам. В мене є таке правило - йти в бірхаус, якщо вже буде несмачно, то хоча б дешево. Але я ще жодного разу не потрапляв в таких закладах на несмачну кухню. Ось і цього разу не довелось. Bierhalle біля ратуші - рекомендую.

Моя донька дуже любить воду, ось від цього фонтану в центрі вона не могла очей відірвати:


Далі ми поїхали на вокзал, адже нашою метою було потрапити в Познань:


Всередині вокзал чимось нагадує Нідерланди:
Квитки купив ламаною українською - за 3 години подорожі та 2 дорослих пасажирів по тарифу "Сім'я" віддали 60 злотих (десь 20 євро), що зовсім навіть непогано. Наш потяг на цьому табло перший:


Добрий дядечко кондуктор допоміг завести дитячого возика у вагон, виділив нам ціле купе, в якому ми й проспали до самої Познані. Кумедний локомотив:

Tags: Польща, відпочинок, пиво, подорожі
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 2 comments