mischko (mischko) wrote,
mischko
mischko

Українські точки в Нью-Йорку

Все почалось з того, що ми з моїм американським товаришем пішли на нічний концерт місцевої кавер групи в один з барів Нью-Йорку. П'ємо пиво, скачемо під кавери на групу Cars, одним словом -відпочиваємо як білі люди. Тут слід зазначити, що в американський бар не показавши якогось документу, що посвідчує особу не пройдеш - так перевіряють, що тобі 21 рік (легальний поріг для вживання алкоголю). У випадку цього бару на вході сидів охоронець-негр, який якраз цим займавсь. Дуже скоро з'ясувалось, що він там сидить, не лише, щоб не впускати кого не треба, але і щоб ніхто не виходив з бару з пивом.
В мене через це почавсь з ним конфлікт:

- Оце такий ваш йобаний land of the free, якщо я навіть пива на вулиці не можу попити? Я ж його тут у вас прямо купив!

Й справді - 2 година ночі, на вулиці дітей точно нема, пиво налито в одноразовий пластиковий стакан, які можуть бути проблеми? Охоронців вже було двоє, коли мій товариш пояснив їм, що я з України, що ніфіга не звик до американських порядків. Почувши, що я з України один з негрів вигукнув:

-О! Тут за кілька кварталів звідси готують справжній український борщ - ти мусиш спробувати!

Конфлікт було вичерпано, я віджартувавсь, що мені дружина варить смачний борщ і що ще чого не хватало, щоб я в Нью-Йорку шукав де борщу поїсти. За кілька днів я випадково опинивсь в тому самому районі Нью-Йорку (East Village) і випадково побачив таке:Діло було за 2 тижні до православної Пасхи, тому все було в писанках і крашанках. Хоча кафе знаходиться в дуже насиченому етнічними (переважно східно-європейськими) ресторанами місці при вході до кафе "Веселка" вишикувалась ціла черга охочих відвідати заклад. Вони сумирно чекали, коли звільниться якийсь столик. Я почувавсь ніяково, бо був лише один (переважно люди приходили по двоє, або групами). Чекати довго не довелось, мене за 10хв вже запросили до столу.


Я до офіціантки:
-Do you speak Ukrainian?
-No but you speak English, right?


Це кафе працює тут з 50х років, нещодавно вони відкрились ще в одному місці. Це свідчить про популярність - в Нью-Йорку є з чого вибирати в плані поїсти: майже всі перші поверхи в центрі відведені під кафешки чи кулінарії, конкуренція просто шаленна. Також бачив у них в холодильнику Оболонь Lager, але пива не хотілось.


Я замовив Борщ:


І вареники з сиром (офіціантка запитала, чи я хочу до них ще сметани):


Я намагавсь прислухатись, чи говорить хтось поруч українською - ніхто не балакав. Молода пара за столиком поруч балакала чи то на французькій, чи на ще якійсь романській мові, я вже не пам'ятаю. З іншого боку сиділа пара "40 з гаком", чоловік навколоакадемічної зовнішності пояснював своїй date що таке вареники, що таке борщ. Ніяких згадок, що це щось українське, тобто звичайні американці. Сподіваюсь, скуштувавши української кухні вона потім йому дала, хе-хе.

Вид на кафе з протилежної сторони вулиці. Поруч знаходиться Український Дім:


І ще кілька українських закладів:
Трошки далі в сторону downtown знаходиться відома в діаспорі фінансова установа - українська кредитна спілка "Самопоміч". Засновані українцями Північної Америки в 1947році, Вони почали експансію в Україну в 90-х, причому саме з Чорткова (Тернопілська обл.), де тривалий час служили мої батьки, не знаю, що з цією спілкою зараз:


На Брайтон-Біч не тягне, звиняйте, совка я в Україні надививсь і за ним зовсім не сумую.
Tags: США, відпочинок, подорожі, їжа
Subscribe

 • Познань (Польща)

  В Познань ми потрапили 1 вересня, якраз в річницю початку Другої Світової війни. Цю дату тут добре пам'ятають і вшановують. Ось парад: Парад…

 • Вроцлав (Польща)

  Світлина для привертання уваги: Щось не вдається вести цей щоденник саме в режимі щоденника. Бо до Польщі ми літали ще наприкінці минулого літа.…

 • Stadsdorp - село в місті

  Останнім часом і у Фейсбуці, і в блогах на ЖЖ з'явилось багато статей, в яких автори намагаються знайти шляхи розбудови українських міст. Один з…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 4 comments