mischko (mischko) wrote,
mischko
mischko

Лісабонська канатна дорога. Океанаріум.

Якщо сісти на чудове лісабонське метро і доїхати до станції Орієнт (в перекладі "схід") можна потрапити з XIX сторіччя в ХХІ - настільки радикально змінюється забудова міста.


З одного боку - сучасний торгівельний центр названий на честь Васко да Гами - з іншого боку найдовший (як повідомляє noddeat, хоча Ересуннський міст між Данією і Швецією довше) міст в Європі теж названий на його честь:


Вздовж набережної десь так на висоті 20м пролягає шлях підвісної канатної дороги, по їхньому "Teleférico":


Але ми спочатку пішли пішки в місцевий океанаріум, який теж розташований неподалік.


Там саме були тематичні дні присвячені черепахам, гігантські дерев'яні моделі який висіли під стелею ще на вході
Як і всюди у Європі тваринкам створюють усі умови. Мене одразу ж потягнуло в павільйон з пінгвінами, але я одразу пожалкував - з літа потрапив в антарктичну зиму. Між нами і пінгвінами не було ніякого скла а на фото добре видно лід. Пінгвіни рулять:Це якісь видри, чи що. Вони плавали на спині склавши руки на грудях, як діти.
Чудо-юдо риба-водолаз:


Окраса океанаріуму - великий панорамний акваріум на два поверхи. Фотки вийшли невдалі, бо спалахом заборонено користуватись, а щоб рибам було комфортніше світла в приміщенні було мінімум:


Традиційно для Європи в таких закладах є експозиція призначена розвивати екологічну свідомість у дітей, та й взагалі дуже багато пізнавального і інтерактивного контенту, мені самому було дуже цікаво.


Вийшли ми з океанаріуму і пішли до станції канатки, щоб повернутись під торгівельний центр. Сіли в кабінки і одразу почали роздивлятись навколишню акваторію з висоти пташиного польоту.


Поруч пропливав пасажирський паром на протилежний берег Тагусу.


Кабінка розрахована на 6 людей, тож двоє дорослих, дитина і візок влізли без питань:


За кабінкою сховалась будівля океанаріуму.
Наближаємось до кінцевої станції канатки:Ми взяли квиток лише в одну сторону - але є можливість проїхатись в обидва боки, правда і коштує це дорожче. Точних цін я вже зараз не пам'ятаю, бо це було ще аж в червні. Пам'ятаю, що потім ми ще зазирнули в один з місцевих ресторанчиків, розташованих просто на набережній. Ми вибрали бразильський, хоча там були представлені різні кухні світу. І не пожалкували. Я так розумію, ми потрапили на описане alexbard традиційне бразильське частування шашликом. За 12.50 євриків можна безлімітно набирати різних салатів, а кожні кілька хвилин до тебе підходитимуть офіціанти, кожен з різним видом м'яса або ковбасок на шампурі і відрізатиме тобі на тарілку частину приготованого. І так до тих пір - поки ти не попросиш їх зупинитись. М'ясо різних сортів, по різному замариноване, тому хотілось перепробувати все. Трошки переїв, але мені заклад дуже сподобалось.

Торгівельний центр особливо нічим не запам'ятась - ну такий собі звичайний торгівельний центр на три поверхи з ескалаторами і ліфтами, кафешками і бутіками. Запам'ятась тамтешній банкомат:


Гроші вилізли з лівого боку вертикально. Я таких не бачив. А ось ще згадав, що то цього центру вела алея з прапорами всіх країн світу, в тому числі і українським (фотка з Panoramio)


Цей весь комплекс збудовано під якусь глобальну виставку в 1998 році, тому звідси і алея. А ще поруч знаходиться один з найзавантаженіших вокзалів світу - Оріенте (75.000.000 пасажирів на рік).


Але ми туди не заходили, а вирішили повертатись назад в центр автобусами - що зайняло в нас майже годину, зате ми побачили звичайні португальські спальні райони :-)
Tags: Португалія, відпочинок, гроші, подорожі, їжа
Subscribe

 • Stadsdorp - село в місті

  Останнім часом і у Фейсбуці, і в блогах на ЖЖ з'явилось багато статей, в яких автори намагаються знайти шляхи розбудови українських міст. Один з…

 • Я на Майдані (грудень 2013).

  Моя фірма мала офіс в Україні. Невеличкий, його і офісом назвати важко, скоріше команда - 4 чоловіки. Ми з ними контактували, бо наші проекти…

 • Нюрбургринг - Німецьке Гран Прі Формули 1.

  Це було моє друге відвідане Гран Прі після бельгійського і воно теж вдалось на славу. Квитки на сектор без місць (тупо схил біля треку) придбані…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 9 comments